מסע לפולין 2019

הורים וחניכים יקרים שלום!

גם השנה אנו נרגשות ונרגשים להוציא לפועל את המסע התנועתי  לפולין של נוע"ם והתנועה החדשה. מסע אשר יהוה חוויה חינוכית ייחודית, יהודית-מסורתית וציונית, אשר מהווה פלטפורמה נוספת להעצמת התהליכים החינוכיים ומצטרפת לתהליך הכולל של פעילי ופעילות שתי התנועות.

מתי זה קורה?

המסע יתקיים בין התאריכים 9-15/3/2020, י"ג - י"ט באדר  התש"פ והוא מיועד לתלמידי כיתות י"א וי"ב בנוע"ם ולתלמידי כיתה י"א (וי"ב) בתנועה החדשה.

שלושה סמינרי הכנה יתקיימו לפני המסע בתאריכים 13-14/12/2019, 16-17/1/2020, 14-15/2/2020. סמינר סיכום יתקיים בתאריכים 24-25/4/2010 (התאריכים של הסמינרים כפופים לשינויים בהתאם לצרכי הקבוצה).

בנוסף יתקיימו מספר ימי הכנה ומפגשי קבוצה בתאריכים 2/1/2020, 27/1/2020, 4/3/2020. 

מה העלות?

עלות השתתפות במסע הינה 4,550 ש"ח. עלות ההשתתפות בימי ההכנה הינה 330 ש"ח.

 

מה תוכנית המסע? 

את כל המידע הרלבנטי בקשר לתכנית המסע, אופן ההתנהלות בו, מה צריך להביא ושאלות נוספות שעולות ניתן למצוא בחוזר המידע המצורף כאן

אני עדיין מתלבט/ת אם לצאת או לא, מה כדאי לעשות?

על מנת לענות על כל השאלות נקיים ערבי חשיפה להורים בהם יינתן כלל המידע על המסע, על תהליך ההכנה ועל ההרשמה אליו. ערבי החשיפה פתוח להורי וילדי שכבות י"א ו-י"ב בתנועה.

 

ערב חשיפה ראשון להורי נוע"ם יתקיים בתאריך 4/11/2019, ו' בחשוון התש"פ, בשעה 19:30 ברחוב אדם 22, קהילת מורשת אברהם, ירושלים. במסגרת ערב החשיפה תתקיים היכרות עם מדריך הקבוצה של נוע"ם ומנהל המסע ונחלוק עמכם את תכנית המסע כמו גם נשמע על חוויות המסע מהשנה הקודמת מפי מי שהשתתפו בו. 

כיצד נרשמים?

ההרשמה לתקופת ההכנה' הן לחניכי נוע"ם והן לחניכי התנועה החדשה היא דרך מערכת הרישום של נוע"ם

 לכניסה למערכת הרישום לחצו כאן

 להסבר על כיצד להירשם לחצו כאן  (ההסבר מיועד לחניכי התנועה החדשה אבל יכול להיות שימושי גם לחניכי נוע"ם)

חשוב לציין כי יציאת המסע לפולין לפועל תלויה במספר הנרשמים. כמו כן, יציאה למסע כפופה במעבר ראיון אישי של כל אחד ואחת מהמשתתפים.

מהם סידורי הביטחון במשלחת?

המסע מאושר  ע"י משרד החינוך בשיתוף מינהלת פולין במינהל חברה ונוער. המשלחת הינה משלחת רשמית מטעם מדינת ישראל ומאושרת על ידי כלל גורמי הביטחון. למשלחת מתלווים איש אבטחה ראשי ישראלי מהיחידה לשירות הביטחון הכללי של ישראל וקב"ט לכל אוטובוס לפי אישור משרד החינוך, חלק מהמאבטחים פולנים שעברו אישור וסינון של שירות הביטחון.

"...היה שלום יקירי, אולי עוד נתראה. העיקר: חלום חיי קם והיה, זכיתי לראות הגנה יהודית בגטו בכל גדולתה ותפארתה"

מרדכי אנילביץ' ממנהיגי מרד גטו ורשה

המסע התנועתי לפולין-  

נוע"ם והתנועה החדשה