top of page
לוגו. תוכנית.png
logo_masorti_high_res_edited.png

הצטרפו למעל 140 הבוגרים של התוכנית המשותפת בין תנועת הנוער נוע"ם ומחנות רמה (Ramah), אשר מצמיחה דור צעיר לאקטיביזם חברתי משמעותי - בארץ ובתפוצות. 

הרשמה לקבלת מידע נוסף:

הרשמה לתוכנית משלחות מנהיגים בקיץ

החופש שלך להגיע רחוק

2024

"מנהיגים בקיץ" הינה תוכנית חצי-שנתית לתלמידי כיתה ט' הכוללת סמינרים חודשיים להקניית כלים ומיומנויות לקראת השתתפות במחנה קיץ יהודי "סאמר קאמפ רמה"  בצפון אמריקה. התוכנית מכשירה את משתתפיה למנהיגות חברתית בדגש על ערכים של ציונות, ישראליות ויהדות שוויונית, ומהווה עבורם הזדמנות למפגש ייחודי וחד-פעמי עם מגוון אנשים ותרבויות בעולם. ההרשמה בעצומה, מפגש ראשון ב-25/01!

25.3
1.3
13.2
15.7
14.7
22.8
9.5
5.7
12.5
16.6
10.5
4.5
21.4

אב לבוגרת מחזור ב'

מהרגע שהיא הגיעה למחנה היא הייתה עטופה בסביבה חמה ומסבירת פנים שטיפחה צמיחה, זהות יהודית ותחושת שייכות. כהורים, לא יכולנו לבקש חוויה מעשירה ומטפחת יותר לבתנו.

16_edited.jpg

בוגר מחזור ג'

ההשתתפות במחנה לימדה אותי שאני צריך ויכול להיפתח לאנשים ולא להיות סגור בתוך מה שאני מכיר, כי מעניין וכיף לפגוש אנשים חדשים וללמוד על  דברים ששונים ממני

בוגרת מחזור ב'

בתוכנית גיליתי על עצמי שאני יותר ציונית משחשבתי. ראיתי כמה הארץ חשובה לי וכמה אני מתחברת אליה. כל פעם שדיברו עליה הרגשתי שהיא המקום הנכון בשבילי וכמה אני מתגעגעת אליה.

אמא לבוגר מחזור א

הבן שלי חזר עם המון חוויות. הוא גילה עצמאות במהלך המשלחת, המחנה איפשר לו מפגש עם ילדים אמריקאים, לבחון את הזהות שלו, וליצור קשרים מעבר לים.

מה בתוכנית?

שלב א': הכנה מקצעית בארץ

​תוכנית הכשרה מעמיקה שמתחילה ב-25/01 וכוללת סמינרים דו-יומיים פעם בחודש, במשך חצי שנה.
נושאי הלימוד: גיבוש זהות יהודית וישראלית, רכישת מיומנויות הדרכה והובלת מהלכים חינוכיים, כלים להסברה וייצוג החברה הישראלית בתפוצות, כישורים חברתיים ומיומנויות שיח בשפה האנגלית

שלב ב': השתתפות במחנה בחו"ל

טיסה בקבוצות משלחת לאחד ממחנות "רמה" בצפון אמריקה למשך ארבעה שבועות, הכוללים לינה בבקתות יחד עם נערים ונערות בני גילם, ארוחות, פעולות וטיולים יומיים, חוגי ספורט ואמנות, השתתפות בתפילות ושבתות באווירה מסורתית, ימי שיא, שחייה באגמים, רכיבה על סוסים ועוד המון כיף!

שלב ג': המשכיות ערכית בכתה י'

הצטרפות לתוכנית המעורבות החברתית לכיתות י' של תנועת הנוער נוע"ם - בתפקידי הדרכה, הובלה, חינוך או מעטפת לוגיסטית - בסניף הקרוב לבית המשתתף (חובה).

1

2

3

*לכל מחנה מצטרף איש/אשת צוות בוגר אשר מלווה אותם מתחילת תוכנית ההכשרה עד לחזרתם הביתה בסוף הקיץ. 

תהליכי מיון והרשמה

עלות ההשתתפות

עלות ההשתתפות בתוכנית הינה 3,600 $ לחניך, זה לאחר סבסוד מחצית מהסכום העומד על .9,500$  התשלום כולל את סמינרים הכוללים לינה וארוחות, טיסות, מלווה ישראלי ושהות של חודש במחנה

שלבי הקבלה

הרשמה בטופס שכאן באתר, השתתפות באחד מערבי החשיפה בזום, הגעה ליום מיונים הכוללים סדנת דינמיקה וראיון אישי. במידה והתקבלת יש להגיע לכל הסמינרים ומפגשי התוכנית בישראל.

את מי אנחנו מחפשים

תלמידים ותלמידות בכיתה ט', מובילי דעה בנושאים חברתיים, ציונות והסברה ישראלית. בני ובנות נוער עצמאיים ובעלי כישורים חברתיים, דוברי אנגלית ברמה בסיסית, עם זיקה או רצון להכיר את היהדות המסורתית בנוע"ם ובתפוצות.

bottom of page