top of page

דווקא עכשיו: סובלנות, פלורליזם ואנטי-פונדמנטליזם

קהילת נוע"ם יקרה,
בימים אלו אנחנו נמצאים בעיצומו של קמפיין גיוס משאבים בשיטה של מימון המונים לנוע"ם ולתנועה המסורתית שאנו חלק ממנה. 
אנחנו עומדים בפני תקופה סוערת, תקופה בה הערכים והתפיסות שנוע"ם מחנכת אליהם ובהם פלורליזם, דמוקרטיה ושוויון ויהדות מתונה ומכילה שנותנת מקום לכל אחד ואחת אינם נמצאים בראש סדר העדיפויות הציבורי והממשלתי אבל נחוצים מאין כמוהם. 
ולכן, ובגלל שאנו מאמינים ומאמינות שהאור הקטן של נוע"ם חייב לגדול ולהתרחב אנו מבקשים מכם ומכן לעזור לנו במשימה החשובה הזו, לתרום, לתמוך, לשתף ולספר על ארגון שהוא הרבה יותר מתנועת נוער ושדווקא היום – הקול שלו חשוב שישמע. 
ניתן לתרום דרך העמוד של נוע"ם בקמפיין בקישור הזה.

שאלות ותשובות על הקמפיין וגם כמה דברים מרגשים שכתבו עלינו תוכלו למצוא אם תגללו למטה.
                                                                             תודה!
                                                                         צוות נוע"ם

                                                 שאלות נפוצות על הקמפיין (והתשובות שלנו אליהן...)

למה עכשיו?
אז האמת שכבר רצינו לעשות את הקמפיין הזה מזמן אבל ממש עכשיו, ערב הקמת ממשלה חדשה שככל הנראה לא תשים לנגד עיניה את הערכים שנוע"ם מייצגת (...) אנחנו מוצאים לנכון לחזק את נוע"ם ואת התנועה המסורתית וגם להפיץ מסר משמעותי לציבור הכללי – שיש בארץ הזאת יהדות מתונה, יהדות שוויונית ודמוקרטית ויהדות שמכילה ומקבלת ולא מפרידה ומבדלת.
וחוץ מזה, סוף שנת מס זו הזדמנות מצוינת לתורמים לתרום, מכיוון שכל תרומה של 180 ₪ ומעלה מזכה ב-35% אחוז החזר מס בדיווח השנתי. 


אבל אנחנו משלמים דמי חברות לנוע"ם, למה מבקשים ממני גם תרומה?
אז קודם כל תודה שאתם חלק מהמשפחה שלנו. אבל חשוב לנו לציין ביושר שדמי החברות וההכנסות ממפעלים בנוע"ם הם רק חלק אחד (כ-20%) מהכנסות התנועה ואת השאר, אנחנו מגייסים מגורמים שונים, ביניהם המדינה, קרנות בארץ ובחו"ל וגם מאנשים ונשים פרטיים. תשלומי המשתתפים והמשתתפות למפעלים מכסים רק את עלות המפעלים עצמם (וגם זה לא תמיד) ודמי החברות בוודאי שלא מכסים אופרציה שהיא הרבה יותר גדולה ויקרה ממה שלפעמים נראה לעין.
את כל זה אנחנו כמובן עושים באהבה ומתוך אמונה שנוע"ם והערכים שלה חשובים ומשמעותיים ובדיוק בגלל זה אנחנו פונים אליכם ואליכן, בבקשה שתעזרו לנו לדאוג שנוע"ם תוכל ותצליח להגיע לעוד מקומות, לעוד קהלים וליעד ילדים ובני ובנות נוער שצריכים לדעת ולהכיר מושגים כמו דמוקרטיה ושיוויון, פלורליזם ואנטיפונדמנטליזם ולהרגיש שהיהדות היא לא פחות שלהם משל אף אחד אחר. 


אני רואה שהקמפיין הוא של התנועה המסורתית (ולא רק של נוע"ם), האם הכסף שלי יגיע לנוע"ם?
כן. כל הכספים שיסווגו כתרומה לנוע"ם יגיעו לנוע"ם ובכלל – נוע"ם היא חלק אינטגרלי וגדול מהתנועה המסורתית (גם מהותית, גם תקציבית ובוודאי ובוודאי מבחינת העשייה שלה) ולכן כל שקל שיושקע בנוע"ם, יגיע לפעילות של תנועת הנוער.


האם אתם מבקשים מהחניכים והחניכות להתרים כסף?
אז האמת שהרהרנו בנושא הזה לא מעט והחלטנו להשאיר את החניכים והחניכות, המדריכים והמדריכות שלנו מחוץ למעגל הזה. אבל מצד שני, אנחנו כן רוצים לנצל את הקמפיין בשביל לחזק את רוח נוע"ם ולדבר על התרומה של נוע"ם לכל אחד ואחת שהם חלק ממנה. בנוסף, אנו מבקשים מהסניפים שלנו לייצר קצת חומרים שיספרו את הסיפור של נוע"ם מהזווית שלהם וחומרים אלו ישמשו אותנו בלהעביר את המסר הלאה.


אנחנו שומעים הרבה על בעיות כלכליות של נוע"ם, האם יש סכנה להמשך דרכה של התנועה?
לא. נוע"ם פועלת כבר למעלה מ-40 שנה (בשנה הבאה נחגוג 45!) ואנחנו משוכנעים ובטוחים שהיא תמשיך להתקיים עוד שנים רבות. אבל, כאמור, לשמור על הקיים זה לא מספיק בעיננו ואם אנחנו רוצים לגדול, להתפתח ולהגיע לעוד מקומות ולעוד בני ובנות נוער, ילדים וילדות – אנחנו זקוקים למשאבים לשם כך וגם לתמיכה שלך.


איך תורמים?
זה די פשוט. נכנסים ללינק, בוחרים סכום, מזינים פרטים ותורמים. ואם בא לך לכתוב לנו איזה הקדשה או פרגון זה יהיה נהדר.
וחוץ מזה, חשוב לנו להזכיר, שלצד זה שתרומות כספיות הן חשובות ונחוצות, ישנן עוד דרכים לתרום לנו: בלספר, בלדבר ובלהפיץ את המסר של נוע"ם לעוד ילדים, ילדות, בני ובנות נוער בישראל.

 

אברהם בלילטי פוסט.png
bottom of page